Vaistai prostatito gydymui

vaistai nuo prostatito

Prostatitas yra uždegiminė liga, kuri pavojinga ne tik savo simptomais, tokiais kaip skausmas, karščiavimas ir pūliavimo rizika, bet ir pasekmėmis. Tarp jų – nevaisingumas, impotencija, piktybinio naviko susidarymas prostatos audiniuose, patologijos perėjimas į lėtinę formą ir infekcijos plitimas į visus Urogenitalinės sistemos organus.

Daugelis pacientų bando patys rasti vaistą nuo prostatito, nesikreipdami į gydytojų pagalbą, pradėdami situaciją ir pasiekdami komplikacijų vystymąsi, tokia taktika iš esmės klaidinga. Ūminę ligos formą išgydyti lengviau ir greičiau, todėl pajutus pirmuosius įtartinus požymius, rodančius patologijos vystymąsi, būtina kreiptis pagalbos į kvalifikuotą specialistą.

Pagrindine ūmaus prostatos uždegimo priežastimi laikoma bakterinė infekcija – tam būtinas privalomas antibiotikų skyrimas. Lėtinės formos liga gydoma ilgiau ir sunkiau – čia gydytojas jungia imunomoduliatorius, žvakes, gydomąjį masažą ir fizioterapiją.

Apie tai, kokie vaistai vartojami prostatitui gydyti, apie jų paskyrimo tikslą ir jų vartojimo sąlygas - bus aprašyta šioje medžiagoje. Tai įvadinis, vaistų nuo prostatito sąrašas neturėtų būti laikomas veiksmų vadovu, galutinį terapijos pasirinkimą atlieka gydytojas.

Antibakteriniai vaistai

Veiksmingos priemonės nuo prostatito, kuri išsivystė bakterinės infekcijos fone, žinoma, yra antibiotikai. Taip pat gydytojai šios grupės vaistus skiria ne tik ūminei, bet ir lėtinei ligos formai, atsižvelgdami į patogeno tipą, klinikinius simptomus ir paciento anksčiau taikytą terapiją.

Tinkamo vaisto parinkimas atliekamas išskaidžius mikroflorą, paimtą iš šlaplės kanalo, taip pat kraujo tyrimų PGR ir prostatos sekrecijos rezultatus. Dažniausiai veiksmingiausią vaistą nuo prostatito gydytojai parenka iš šių antibakterinių vaistų grupės:

  • fluorokvinolonai - vaistai, kurių pagrindą sudaro levofloksacinas, ofloksacinas ir ciprofloksacinas;
  • tetraciklino vaistai;
  • cefalosporinai - tiek vidiniam vartojimui, tiek į raumenis;
  • apsaugoti penicilinai;
  • makrolidai.

Būtina išsamiau papasakoti apie vaistus nuo prostatito iš išvardytų grupių, apie jų savybes, savybes ir mikroorganizmų grupes, kurias jie veikia.

Fluorochinolonai

Faktas yra tas, kad šie vaistai turi didžiausią gebėjimą absorbuotis į prostatos liaukos audinius, sukurdami ten kaupiamąjį poveikį ir greitai palengvindami uždegiminį procesą.

Žinoma, antibiotikas iš fluorokvinolonų grupės yra greitas vaistas nuo prostatito, tačiau reikia vartoti vaistą visu gydytojo rekomenduotu kursu. Jei pacientas savarankiškai atšaukia vaistą po to, kai išnyksta pagrindiniai ligos simptomai, infekcija tampa latentine (miegančia) forma ir pasireiškia lėtinės patologijos paūmėjimo forma.

Tetraciklinai

Iš antibakterinių grupių vaistų tetraciklinai gydant prostatitą buvo pradėti skirti daug rečiau. Taip yra dėl daugybės šalutinių poveikių ir ne itin gero pacientų toleravimo. Tačiau yra vienas vaistas, veiksmingas prieš daugelį ligų sukėlėjų ir gydytojų rekomenduojamas esant ūminei ligos formai.

Pagrindinis vaistų pliusas yra tai, kad po kelių valandų pasiekiama maksimali veikliosios medžiagos koncentracija prostatos liaukos audiniuose. Nerekomenduojama pacientams, turintiems kepenų ir inkstų sutrikimų, taip pat esant padidėjusiam jautrumui tetraciklinams.

Cefalosporinai

Preparatai prostatitui gydyti vyrams iš cefalosporinų grupės rodo didelį aktyvumą prieš įvairius patogenus. Šios lėšos leidžia atsikratyti mikrobų floros ir prostatito, kurį sukelia gonokokai, E. coli, Trichomonas, Proteus, Klebsiella, enterobakterijos ir kiti patogenai.

Išsamų kontraindikacijų, dėl kurių cefalosporinų negalima vartoti konkretiems pacientams, sąrašą pateiks gydytojas, tačiau daugeliu atvejų tai yra kepenų ir inkstų sistemos problemos, taip pat padidėjęs jautrumas šios serijos vaistams.

Penicilinai

Kokius vaistus nuo prostatito iš saugomų penicilinų grupės galima naudoti šiai ligai gydyti, priklauso nuo patogeno tipo analizės rezultatų ir jo jautrumo vaistams nustatymo.

makrolidai

Tačiau šie vaistai itin veiksmingi gydant lytiškai plintančias ligas, mažai toksiški, gerai prasiskverbia į tarpląstelinę erdvę ir nedaro neigiamo poveikio žarnyno mikroflorai. Todėl jie vis dar naudojami kompleksiniam prostatos uždegimo gydymui, dažnai kartu su cefalosporinais.

Gydytojai pažymi, kad daugelio makrolidų vaistai yra labai veiksmingi tolesnio gydymo etape, tai yra, baigus pagrindinį gydymo kursą, pavyzdžiui, fluorokvinolonai ar cefalosporinai.

Populiarūs narkotikai

Farmacijos rinka dabar siūlo daugybę vaistų, tarp kurių visiškai įmanoma pasirinkti veiksmingą vaistą nuo prostatito, kuris paveikia konkrečią problemą. Taigi pagrindiniai vyrų skundai su šia diagnoze yra šie:

  • skausmo sindromas;
  • visiškos erekcijos funkcijos praradimas;
  • šlapinimosi problemos;
  • skausmas ir diskomfortas lytinių santykių metu;
  • pablogėja bendra savijauta, sumažėja organizmo gynyba.

Gydytojai visada perspėja pacientus, kad neįsivaizduojate, kiek dabar parduodama įvairių cheminių ir augalinių preparatų, taip pat maisto papildų, skirtų kovai su išvardytais prostatito simptomais.

Ne kiekvienas vaistas padės žmogui susidoroti su liga, nes vaistus turėtų pasirinkti gydantis gydytojas, atsižvelgdamas į prostatito formą ir stadiją, jo atsiradimo priežastį, klinikinius simptomus ir paciento amžių. Bet kokie vaistai turėtų būti naudojami tik specialisto rekomendacija, atsižvelgiant į dozę ir gydymo kursą.

Kokius vaistus vartoti nuo prostatito, priklauso ne tik nuo paciento finansinių galimybių, bet ir nuo ligos apraiškų, jos formos ir stadijos. Nerekomenduojama savarankiškai įsigyti vaistų, net jei jie yra augalinės kilmės, be išankstinio patikrinimo ir konsultacijos su gydytoju, nes nėra universalios prostatito gydymo priemonės, kuri padėtų visiems be išimties.

Jei vaistas pasirodė esąs veiksmingas vienam vyrui, jis gali tiesiog pakenkti kitam, todėl gydant prostatos uždegimą reikia būti maksimaliai atsargiems ir veikti kartu su kvalifikuotu specialistu.