Veiksmingi antibiotikai prostatito gydymui

Priešinės liaukos uždegimas – dažna liga tarp įvairaus amžiaus vyrų, ypač dažnai patologija diagnozuojama vyresniems nei 50 metų pacientams. Liga labai pablogina gyvenimo kokybę, sutrikdo šlapinimąsi, vaisingumą ir potenciją, taip pat sukelia skausmą.

antibiotikas prostatitui gydyti

Ligos reikia gydyti laiku ir visapusiškai. Tam pacientui skiriami vaistai, fizioterapija, sveikas gyvenimo būdas. Antibiotikai sergant bakteriniu prostatitu yra vienas pagrindinių gydymo būdų, tačiau labai svarbu parinkti tinkamą preparatą ir dozę, kad terapija būtų veiksminga.

Indikacijos antibakterinių kompozicijų skyrimui

Prieš galvodami, kokius antibiotikus vartoti nuo prostatito, turite suprasti jo atsiradimo priežastį. Priešingai nei mano daugelis pacientų, priešinės liaukos uždegimas atsiranda ne tik dėl infekcijos, bet ir dėl degeneracinių organo sutrikimų. Pastaruoju atveju nustatomas neinfekcinis prostatitas.

Ligai diagnozuoti atliekama sėjos bako arba PRC analizė, kurios pagalba gydytojas aptiks ligos sukėlėją. Jei bakterijos nenustatytos, antibiotikų vartoti nereikia. Tokiu atveju nurodoma simptominė terapija, dieta, mankštos terapija ir tinkamas seksualumas.

Gydytojas rekomenduoja vartoti antibiotikus nuo prostatito

Jei prostatos paslaptyje rastas leukocitas, taip pat nustatytas ligos sukėlėjas, tuomet diagnozuojamas bakterinis arba tuberkuliozinis prostatitas. Abiejų tipų ligos reikalauja specifinio gydymo antibiotikais.

Dažnai pakanka OCP analizės, kuri duoda rezultatą jau kitą dieną. Nustačius bakterijas, gydytojas paskirs tinkamą antibiotiką prostatitui gydyti. Jei gydymas neefektyvus, teks pasėti prostatos sultis, kad nustatytų jautrumą antibakteriniam preparatui.

Antibiotikų grupės

Kokius antibiotikus gerti nuo prostatito, tiksliai atsakyti gali tik gydytojas. Nes pirmiausia reikia aptikti bakterijas. Jei gydosi savarankiškai, yra didelė rizika neatspėti grupės ir paversti ligą lėtine forma, o tai labai apsunkins gydymo procesą.

Taip pat turite suprasti, kad patologijos priežastis gali būti grybelinė infekcija, o ne bakterinė. Tokiu atveju antibiotikai nepadės, reikės vartoti priešgrybelinį vaistą.

antibakteriniai vaistai nuo prostatito

Ūminių ir lėtinių ligos formų gydymas atliekamas naudojant šias vaistų grupes:

  • Tetraciklinai. Priskirkite, jei randama bakterijų: ureaplasma, mikoplazma, enterobakterijos, chlamidijos, klibsielės, enterokokai, pseudomanada, seratijos, E. coli.
  • Fluorochinolonas. Skirta šioms bakterijoms: ureaplasma, mikoplazma, gonokokas, chlamidijos, protea, klebsiella, Escherichia coli ir Koch bacila.
  • Penicilinas. Rodoma, jei rasta: gonokokai, enterobakterijos, enterokokai, klebsiella, proteus, seratija, Escherichia coli.
  • Cefalosporinai. Skirta tokioms bakterijoms: enterobakterijoms, enterokokams, Klebsiella, Proteus, Escherichia coli.
  • Makrolidai. Rodoma, jei randama: gonokokai, chlamidijos, ureaplazma, mikoplazma.
  • Aminoglikozidai. Skirta tokioms bakterijoms: Klebsiella, Enterobacteriaceae, Pseudomanada.
  • Oksichinolinai. Jie veiksmingi prieš tokias bakterijas: ureaplazmas, mikoplazmas, trichomonas, klibsiella, Escherichia coli ir kt.

Dažniausiai skiriami vaistai iš penicilinų ir cefalosporinų grupės. Makrolidai naudojami retai, nes jie nėra ypač veiksmingi sergant prostatitu. Tetraciklinai turi šalutinį poveikį ir retai skiriami, jei negalima vartoti kitų vaistų.

Aminoglikozidai yra veiksmingi sergant ūminiu prostatitu. Jie patenka į prostatą ir joje kaupiasi, o tai padeda atsikratyti infekcijos. Lėtinės eigos gydymui toks antibiotikas paprastai neskiriamas, nes neįmanoma pasiekti norimos medžiagos koncentracijos liaukoje.

Sergant lėtiniu bakterinio tipo prostatitu, gydytojai dažniausiai sustoja ties fluorokvinolonų grupe. Jie veiksmingiausi nuo prostatos uždegimo.

Tačiau verta paminėti, kad fluorokvinolonai turi rimtų šalutinių poveikių, be to, juos draudžiama vartoti tol, kol bus diagnozuota tuberkuliozė. Tokius vaistus nuo prostatos tuberkuliozės būtina vartoti kartu su kitais antibiotikais, kitaip gydymas bus neefektyvus, pacientas tik gaišins laiką.

Antibiotikų prostatito gydymui sąrašas

Geriausi prostatito antibiotikai yra tie, kurie buvo parinkti remiantis patyrusio gydytojo tyrimo rezultatais. Stebuklingos piliulės nuo visų ligų nėra, visi vaistai vienaip ar kitaip veiksmingi. Labai svarbu iš nustatyto patogeno pasirinkti būtent tokią medžiagą, kuri tinka tam tikros rūšies prostatito gydymui.

gydytojas parenka antibiotikus nuo prostatito

Farmacijos rinkoje pateikiamas didžiulis kiekvienos grupės vaistų asortimentas:

  • penicilinai;
  • cefalosporinai;
  • aminoglikozidai.

Tetraciklinai skiriami retai. Makrolidai daugiausia skirti kovojant su mikoplazmomis ir chlamidijomis.

Vienas veiksmingiausių vaistų prostatitui gydyti yra oksichinolinų grupei priklausantis vaistas. Priemonė padeda atsikratyti daugumos mikroorganizmų, sukeliančių prostatos ir šlapimo takų uždegimus, be to, vaistas pasižymi ir priešgrybeliniu poveikiu.

Dozės vyrams skiriamos individualiai, atsižvelgiant į patologijos priežastį, konkretaus vaisto vartojimo ypatumus ir jo išsiskyrimo formą.

Pavyzdžiui, vieną antibiotiką skiriama gerti po 3 tabletes per dieną, ryte per pietus ir vakare. O kitą galima skirti suleisti po 1 ampulę per dieną į raumenis, tuo pačiu metu. Gydymas atliekamas kurso metu, neįmanoma atšaukti vaisto anksčiau laiko, net jei pagerėjo.

Išvada

Kiekvienas pacientas turėtų prisiminti, kad antibiotikai yra labai rimti vaistai, kurių nekontroliuojamas vartojimas gali sukelti komplikacijų. Todėl, jei vyrui pasireiškia prostatito simptomai, jam reikia kuo skubiau pasikonsultuoti su urologu-andrologu ir išsitirti. Antibiotikus galima skirti tik remiantis tikslia diagnoze.